Reghe schimba liniile pentru meciul cu Dinamo! Va fi Cupa cu noroc? Ce mutari pregateste antrenorul Stelei pentru DERBY de Romania

Laurentiu Reghecampf Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 28 Februarie 2016, 09:02
Data actualizarii: Duminica 28 Februarie 2016, 09:03

Steaua 1-1 CSMS Iasi / Steaua incheie sezonul regulat cu un egal, iar Reghe promite revansa in Cupa Romaniei contra lui Dinamo, joi, de la 20:30, in direct la ProTV!

Reghe e dezamagit dupa un nou rezultat slab al Stelei. Doar 1-1 pe teren propriu cu Iasi, dupa o partida in care moldovenii au deschis scorul. Antrenorul Stelei spune ca va opera schimbari importante in echipa la partida de joi cu marea rivala din Stefan cel Mare.

"Pentru noi, cel mai important lucru este sa terminam pe primul loc in play-off. Celelalte trofee pe noi nu ne intereseaza asa mult. Referitor la meciul cu Dinamo, anumiti jucatori nu se pot reface, pentru ca sunt putine zile la mijloc, asa ca o sa folosim jucatori proaspeti.

Nu conteaza numele lor, dar vom incerca sa castigam in Stefan cel Mare”, a spus Reghe la Digi.

Tamas si Tade, titulari cu Dinamo!

”E greu sa joci. Tamas vine dupa o perioada in care nu a jucat foarte mult timp, probabil ca va juca urmatorul meci. Tade, vom vedea, probabil va juca si el la urmatorul meci. E pregatit fizic, vom vedea si cum va fi pe teren”, a completat tehnicianul campioanei.

”Ciprian, chiar daca nu a marcat, a jucat bine, mie mi-a placut. A dat o pasa de gol, s-a miscat cu folos, se vede ca creste de la meci la meci.

Pe Stanciu si pe Enache i-am schimbat pentru ca ambii au acuzat ceva dureri musculare. Pe Enache, din dorinta de a face cat mai multe lucruri, de multe ori ”il fura” jocul. Sunt convins ca a avut cele mai bune cote, dar in anumite faze trebuie sa te comporti ca un fundas”, a adaugat Reghe.

Bawab va lipsi o luna pe teren. El a apucat sa joace doar 7 minute in meciul cu Chiajna.

”Trebuie rabdare cu Chipciu. El vine dupa patru luni de pauza. Nu uitati ca in perioada de pregatire abia in al doilea cantonament s-a antrenat cu echipa.

Cat despre Bawab (n.r. - accidentat la antrenamentul de vineri) el va lipsi de pe teren o luna”, a incheiat Reghecampf.