Reghe ii atentioneaza pe dinamovisti: "Nu e problema lor ce face Marica!" Atacantul Stelei e laudat de rivalul sau din atac
![Reghe ii atentioneaza pe dinamovisti: Nu e problema lor ce face Marica! Atacantul Stelei e laudat de rivalul sau din atac](https://res.sport.ro/assets/sport/2016/03/02/image_galleries/610711/reghe-ii-atentioneaza-pe-dinamovisti-nu-e-problema-lor-ce-face-marica-atacantul-stelei-e-laudat-de-rivalul_size6.jpg)
Dinamo - Steaua e joi seara, de la 20:30, pe ProTV
"Nu ma intereseaza ce spun cei de la Dinamo. Nu e problema lor. Ciprian e bine, incearca sa marcheze. Sunt sigur ca isi doreste foarte mult sa marcheze. Nu trebuie sa fie o presiune. El vine dupa o perioada lunga in care nu a jucat. Mie mi-a placut ultimul meci si sunt sigur ca la următorul o sa joace si mai bine", a declarat Laurentiu Reghecampf.
Acesta ii ia apararea lui Marica dupa ce atacantul Stelei nu a reusit sa marcheze in meciurile oficiale disputate in tricoul Stelei. Marica a intrat in teren cu Concordia Chiajna, FC Voluntari si CSMS Iasi, cel mai aproape fiind de gol in meciul cu Chiajna, cand a fost insa faultat in fata portii si a tras peste.
Atacantul Stelei este aparat si de rivalul sau din atac, Gregory Tade, cel care se bate cu Marica pentru postul de titular in aceasta primavara. Tade a fost rechemat in lot dupa ce s-a accidentat Bawab:
"Marica e un jucator extraordinar. In orice echipa e bine sa existe competitie. Nu pot decat sa ma bucur pentru ca este un lucru bun. Am ce invata de la el pentru ca este un jucator mare si asta e un lucru bun", spune Tade.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News