"Rechinii" au dat lovitura la Mioveni: Dacia 2-3 Farul

Data publicarii: Duminica 20 Aprilie 2008, 16:36
Data actualizarii: Duminica 20 Aprilie 2008, 16:36
3 PUNCTE MARI PENTRU FARUL

Farul a reusit marea lovitura la Mioveni: 3-2 cu Dacia lui Cartu! Baietii lui Ion Marin au luat trei puncte mari in lupta pentru evitarea retrogradarii si au aruncat Mioveniul spre Liga a II-a.

Dacia a inceput in forta si Neagoe a deschis scorul dupa doar doua minute de joc. Farul a egalat in minutul 16, cand Nae a prins un sut superb din unghi. Farul a intrat in avantaj la pauza, dupa golul lui Gosic din minutul 26.

Mioveni a egalat la doi in minutul 61, iar un minut mai tarziu, Farul a ramas in zece, dupa eliminarea lui Patrascu. Gerlem a adus fericirea pentru Farul, in minutul 65, iar baietii lui Ion Marin au incheiat in noua jucatori de camp, Voiculet fiind eliminat in prelungiri.

Dacia Mioveni: Stanca, Baicu, Daouda, Olteanu, Ghindeanu, R. Neagoe, S. Trofin, Frasinescu, Balauru, Cr. Bratu, I. Savu. Antrenor: Sorin Cartu.

Farul Constanta: Curca, Farmache, Barbu, Schiopu, Fl. Maxim, Gerlem, M. Nae, Teekloh, Voiculet, Gosic, Chico. Antrenor: Ion Marin.