Rapid la 5 puncte de CFR! Ceahlaul 0-1 Rapid

Data publicarii: Miercuri 19 Decembrie 2007, 19:31
Data actualizarii: Miercuri 19 Decembrie 2007, 19:31
CEAHLAUL 0-1 RAPID

Rapidul a dat lovitura in ultimul meci din an din Liga lui Mitica, si s-a apropiat la 5 puncte de liderul CFR.Rapidul a batut Ceahlaul la Piatra Neamt si s-a apropiat amenintator de liderul CFR.

Rapidul lui Rednic termina en fanfare turul cu Ceahlaul lui Hizo: dupa victoria 2-1 cu Gloria Bistrita Rapidul a invins la limita Ceahlaul 1-0 intr-un meci in care a suferit dar a pus mana pe punctele care dau sanse mari la tilul pentru giulesteni.

Poveste de Bistrita s-a repetat si la Piatra Neamt. Dupa o prima repriza proasta Rapidul incepe in forta partea a doua si marcheza in minutul 55 prin Burdujan dupa o centrare perfecta de pe partea stanga a lui Grigorie.
In minutul 77, Frunza este faultat in careul oaspetilor de Lazar, nu se acorda nimic, insa in compesantie fata de caderea in careu a lui Cesinha din minutul 63. Finalul este unul tensionat cu moldovenii atacand in cautarea egalarii insa fara rezultat. Rapidul sta bine pe picioare si termina turul relansand lupta pentru titlu.

Echipa de start a Rapidului: Andrade, Sapunaru, M. Constantin, Maftei, Bozovic, E. Dica, C. Lazar, Grigorie, Cesinha, Budujan, Buga

Echipa de start a Ceahlaului: C. Multescu, Nohai, B. Fernandes, Vitelaru, Barna, N. Raducan, Hamza, Rusmir, M. Oprea , V. Frunza, R. Doicaru.

Min 55 Gol Rapid! Burdujan deschide scorul pentru Rapid din centrarea lui Grigorie