Pustai: "Sper ca Moraru o sa mai investeasca" Ce sanse mai are Rapidul la salvare, dupa esecul cu Dinamo

Cristi Pustai Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 11 Aprilie 2015, 21:16
Data actualizarii: Sambata 11 Aprilie 2015, 21:24

Dinamo 2-0 Rapid / Cristi Pustai e dezamagit dupa o noua infrangere, dar anunta ca nu renunta la postul sau.

Moraru poate insa sa renunte la clubul din Giulesti. Rapidistii mai au sanse mici la salvarea de la retrogradare, dar urmeaza meciuri cu contracandidate, iar situatia se poate remedia. Pustai spera sa nu mai aiba ghinion.

"Daca excludem cele doua gafe impardonabile, am dominat tactic jocul, dar la 2-0 iei 0 puncte si 0 goluri. O sa jucam sansele pana in ultima etapa. Sansele sunt foarte mici, dar teoretic mai sunt. N-am dat gol si ati vazut ce goluri primim. L-am schimbat pe Buchta pentru ca nu a mai avut noroc in ultimele meciuri. Sper ca o sa avem si noi un dram de noroc. Ati vazut ce public minunat avem, astept sa vad daca mai investeste domnul Moraru, e pacat de galeria noastra.

Urmeaza trei meciuri in cateva zile, sanse sunt mici, dar avem meciuri pe care trebuie sa le castigam.

E greu, am plecat azi cu handicap, autogol in minutul 2. Am dominat prima repriza si am avut ocazii de gol.

Am incasat goluri de generic de la Teixeira si Budescu, suntem campioni la primit asemenea goluri. Si la tontogoluri tot noi suntem campioni", a declarat Cristi Pustai la Digi.

Rapidul e la 6 puncte de salvare in acest moment.