Prima infrangere acasa pentru Piturca! Universitatea 0-1 FC Vaslui! Prepelita a ratat 11m in minutul 90!

Universitatea Craiova FC Vaslui Victor Piturca Superliga
Data publicarii: Sambata 23 Octombrie 2010, 22:27
Data actualizarii: Sambata 23 Octombrie 2010, 22:28

Victor Piturca e la a doua infrangere cu Universitatea Craiova si prima pe propriul teren. Cei peste 25.000 de suporteri de pe Oblemenco au plecat dezamagiti acasa dupa ce Bello a reusit sa deschida scorul, ocaziile ratate de oamenii lui Piturca si penalty-ul ratat in ultimul minut!!!

Datorita lui Piturca, Universitatea are audienta ca in Germania. 15.000 de oameni vin sa sustina Craiova lui Piti, iar clubul se pregateste sa incaseze 60.000 de euro din bilete.

"Daca nici acum, cand Piti ne gadila orgoliul de olteni, nu venim la stadion, atunci cand? Trebuie sa mergem toti la meci! Trebuie sa fim peste 25.000, sa umplem stadionul cu doua ore inainte de meci",
spun suporterii olteni.

Dupa venirea lui Piturca la Craiova, stadionul Ion Oblemenco s-a umplut la meciurile cu Sportul si Rapid, de fiecare data fiind prezenti 20.000 de spectatori.

Craiovenii mai au un motiv sa vina la meci! Vor sa le faca viata grea valsuienilor, care in sezonul 2008-2009 i-au lasat in afara Europei. Vaslui a castigat meciul cu 1-0 prin golul lui Wesley, iar Craiova a ratat sansa de a ajunge in Europa League. Steaua a mers in locul Craiovei in cupele europene. Oltenii nu uita si nu iarta.

Echipele de start:

U Craiova: Stanca - Dananae, Gaman, Ciuca, Barboianu - Prepelita, Stoica, Gargorov - Wobay, Dina, Piturca
Rezerve: Lung - Lopez, Ologu, Mihai Costea, Dilevski, Firtulescu, Gingioveanu

FC Vaslui: Kuciak - Milanov, Papp, Cinu, Balace - Genchev, Sinmartean, Burdujan - Weseley - Bello, Adailton
Rezerve: Cesnauskas, Campano, Rivas, Pancu, Pouga, Milisavljevici, Costin