Poli Timisoara 3 - 1 Pandurii

Data publicarii: Sambata 11 August 2007, 20:21
Data actualizarii: Sambata 11 August 2007, 20:21
GIGEL BUCUR REUSESTE DUBLA!

Un meci de zile mari la Timisoara. Desi nu a mai fost transmis din cauza furtunii din banat, Poli Timisoara a facut spectacol cu Pandurii. Gigel Bucur a deschis scorul in minutul 6, insa avantajul timisorenilor nu a tinut decat pana in minutul 13 cand Iordache a egalat. Ganea a demonstrat inca o data ca este un atacant de valoare si a rupt plasa cu doar 3 minute inainte de pauza. Omul meciului, Gigel Bucur a mai inscris odata in minutul 48 si a inchis tabela la scorul de 3-1. In minutul 85 Ganea a fost eliminat, insa cei de la Pandurii nu au mai avut forta sa revina.

Gigel Bucur deschide scorul in minutul 6.

Gol Pandurii: Iordache marcheaza din penalty in minutul 13.

Gol Poli Timisoara: Ganea marcheaza in minutul 42.

Gol Poli Timisoara: Gigel Bucur reuseste o dubla in mintul 48.

Cele doua echipe arata asa:

Poli T: Popa, Dancia, Canu, Stancu, Alexa, Srhoj, Vrsic, Karamyan, Abiodun, Ganea, Bucur.

Pandurii: Guso, Mandrean, Chibulcutean, Vatavu, Rusu, Djapka, Pacurar, Popescu, Stanga, Piturca, Iordache.