Petrescu peste Hizo: Unirea Urziceni 2 - 0 Ceahlaul

Data publicarii: Sambata 22 Septembrie 2007, 17:54
Data actualizarii: Sambata 22 Septembrie 2007, 17:54
SARBATOARE LA URZICENI!
Unirea lui MM Stoica si Dan Petrescu s-a chinuit cu Ceahlaul. Urziceaniul a batut greu, cu 2-0, ambele goluri au fost marcate pe final de meci. Primul de Bilasco in minutul 80, iar al doilea de Bogdan  Stancu in minutul 84.

Pustiul pe care se bat granzii, Bogdan Stancu, a avut prima ocazie pentru gadze dupa un sfert de ora, dar Multescu s-a opus. Finalul de meci a adus si golurile de la Urziceni, in minutul 80, Bilasco a inscris cu o lovitura de cap care l-a sarit pe Multescu. Dupa 4 minute, Mara s-a sacrificat pentru un fault si a ajuns pana peste gardul din jurul terenului. Lovitura a fost cu folos, fiindca centrarea lui Paduretu a ajuns la Bogdan Stancu si Unirea a facut 2-0 tot dupa o lovitura de cap. Cel putin pentru o zi, Unirea Urziceni e pe primul loc in Liga lui Mitica.

Urziceni: Stelea, Gomez, Mehmedovic, Galamaz, Balint, Negru, Stancu, Brandan, Apostol, Bilasco, Danalache.

Ceahlaul: Multescu, Vitelaru, Hamza, Nohai, Forminte, Schumacher, Vranjkovic, M. Oprea, Golban, Frunza.

Gol Unirea Urziceni: Bilasco deschide scorul in minutul 80

Gol Unirea Urziceni: Minutul 84, Bogdan Stancu inscrie cu capul, la capatul unei centrari in mijlocul careului celor de la Ceahlaul