Panică la FCSB! MM Stoica a explicat de ce a fost schimbat Florin Tănase în debutul meciul cu Oțelul Galați

florin tanase FCSB Mihai Stoica Superliga Florin Tănase
Data publicarii: Duminica 10 Iulie 2022, 20:48
Data actualizarii: Duminica 10 Iulie 2022, 21:04

FCSB a învins cu scorul de 1-0 (0-0) divizionara secundă Oţelul Galaţi, sâmbătă seara, într-o partidă amicală. Singurul gol al partidei a fost marcat de Florinel Coman, în minutul 67.

Florin Tănase a început partida ca titular, însă a fost schimbat în minutul 28 al partidei de la Galați.

Căpitanul vicecampioanei, a fost înlocuit, potrivit lui MM Stoica, managerul general al FCSB-ului, după ce a simțit o contractură puternică în timpul meciului.

Momentan, nu se știe cât de gravă este accidentarea lui Tănase, urmând ca o investigați amănunțită să lămurească această chestiune.

„Mereu am început foarte prost ultimele sezoane, n-aş vrea să fim pe aceeaşi linie, să încercăm să reparăm ceva greşit. Sper să începem bine.

Tănase era un pic încărcat, nu cred că e ceva îngrijorător. El vrea să joace mereu. A simţit ceva şi înainte de meci, iar acum s-a accentuat. Dar nu cred că vor fi probleme.

N-aş zice că s-a conturat un prim „11”, pentru că n-am avut toţi jucătorii apţi şi încă nu ştim ce pot. Bouhenna s-a antrenat prea puţin. Începe cam devreme sezonul pentru noi, dar nu avem foarte multe schimbări... mai puţin fundaşii centrali”, a declarat Mihai Stoica.

Duelul cu Oțelul Galați a fost ultimul amical al vicecampioanei FCSB înaintea începerii noii ediţii a Superligii. În prima etapă, gruparea condusă de Toni Petrea întâlneşte, pe 17 iulie, pe teren propriu, formaţia Universitatea Cluj.