VIDEO Oțelul Galați - FCSB 0-1. ”Mbappe” Coman a marcat unicul gol al partidei

FCSB Otelul Galati Fotbal intern
Data publicarii: Sambata 09 Iulie 2022, 21:56
Data actualizarii: Sambata 09 Iulie 2022, 22:00

Meciul dintre Oțelul Galați și FCSB s-a încheiat cu scorul de 0-1. Partida a fost transmisă în direct pe PRO ARENA și VOYO.

Oțelul Galați - FCSB 0-1

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 79: Mamut trage din prima cu piciorul stâng, dar mingea trece puțin pe lângă poarta adversă.

Minutul 78: Ocazie mare pentru Oțelul! Sîrghi reia cu capul o minge centrată de pe partea stângă, dar trimite puțin pe lângă poarta lui Andrei Vlad. Portarul FCSB-ului era bătut!

Minutul 67: GOOOOL FCSB! Florinel Coman deschide scorul după ce este lăsat liber în 16 metri. Șeptarul preia o pasă a lui Pantea cu exteriorul și trage puternic, direct în plasa porții adverse.

Minutul 60: Florinel Coman execută o lovitură liberă, trimite pe poartă, dar portarul Oțelului se poziționează bine și reușește să rețină.

Minutul 55: Edjouma trage puternic din afara careului, cu piciorul stâng, dar Pop reține.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză la Galați!

Minutul 42: Ocazie mare pentru FCSB! Florinel Coman trage slab din poziție ideală și Dur-Bozoancă reușește să respingă și să îndepărteze pericolul.

Minutul 31: FCSB nu și-a creat ocazii notabile până în acest moment. Echipa lui Dorinel Munteanu pare să-i pună în dificultate pe vicecampioni.

Minutul 20: Ocazie pentru FCSB! Octavian Popescu pasează excelent către Florinel Coman, acesta trece de un adversar, dar Dur-Bozoancă iese la timp și reține.

Minutul 2: Ocazie pentru Oțelul Galați! Cîrjan este incomodat de Edjouma și trimite pe lângă poartă, din poziție ideală.

Minutul 1: Fluier de start! Atmosferă superbă la Galați, unde stadionul este plin la ora începerii partidei.

•
  • Oțelul Galați: Dur-Bozoancă - Farcaș, Vrabie, Adăscăliței, Nedelea - Jardan, Neagu, Kip - Cîrjan, Nica, Cisotti
  • Rezerve: Pop, Cireș, Berisha, Mabussicharlie, Rus, Gorovei, Maxim, Mitoi, Sîrghi
  • FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, Dawa, Lixandru, Radunovic - Edjouma, Olaru, Oct. Popescu - Cordea, Tănase, Coman
  • Rezerve: Vlad, Crețu, Haruț, Șut, Stoica, Dumiter, Achim, Oaidă, Pantea, Mamut, Șerban

FCSB va avea parte de ultimul test înainte de startul sezonului. Roș-albaștrii se vor deplasa în Moldova, pentru a o întâlni pe Oțelul Galați, de la 20:00, în direct pe PRO Arena și LIVE VIDEO pe www.sport.ro

În duelul cu gruparea pregătită de Dorinel Munteanu (54 ani), FCSB nu se va putea baza pe Rachid Bouhenna (31 ani) și Joyskim Dawa (26 ani), fundașii centrali aduși în această vară, din cauza problemelor medicale.

Mihai Stoica: „Poate acoperi fără probleme postul de fundaș central!”

„Nu prea am reușit să îl vedem, a suferit o accidentare de la primele antrenamente, nu s-a antrenat normal. Nu am acuzat noi pe nimeni că a venit nepregătit, am știut gradul lui de pregătire pentru că i-am dat niște teste, a avut ghinion pentru că a făcut o alunecare.

Dawa, culmea, are și el o entorsă ușoară, nu e sub semnul întrebării pentru prima etapă, dar nu știm dacă va fi cu noi la Galați.

O mențiune specială, o surpriză foarte plăcută e Lixandru, un jucător care a jucat pe poziții de , e un jucător în care avem foarte mare încredere, poate acoperi fără probleme postul de fundaș central”, a declarat Mihai Stoica la conferința de presă de prezentare a noului echipament de la FCSB.