Inca o "Balba" pentru Poli: Otelul 3-2 Poli Iasi (Garleanu 26, Salagean 30, Jelev 79/Balba 15, Cristea 45)

Otelul Galati Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Duminica 12 Aprilie 2009, 16:21
Data actualizarii: Duminica 12 Aprilie 2009, 19:00

OTELUL 3-2 POLI IASI | Inca o... Balba pentru Poli Iasi, care se afunda serios la retrogradare! Otelul castiga si scapa pentru moment de griji!

Otelul face 32 de puncte si uita de infrangerea de la Vaslui, Iasiul se afunda insa in subsolul Ligii lui Mitica. Dupa ce au incasat-o de la CFR, Bergodi si ai lui nu reusesc sa castige. Cristea si Balba nu au fost de ajuns. La Iasi vine Dinamo!

Min79:  Jelev marcheaza cu o lovitura de cap excelenta!
Min45: Andrei Cristea egaleaza in ultima secunda a primei reprize cu o lovitura de cap
min29: Salagean duce Otelul in avantaj cu un sut extraordinar din lovitura libera
min24: Otelul egaleaza prin penalty-ul transformat de Borceanu
minutul 15 Gol Poli Iasi! Balba reia din 10 metri, dintr-o centrare venita de pe partea dreapta.
minutul 14 Cristea incearca o schema din lovitura libera, dar Miclea nu se intelege cu atacantul iesenilor.
minutul 4 Jelev a ratat o ocazie de a deschide scorul pentru gazde.
minutul 1 A inceput partida.

OTELUL GALATI: 12 Stoian Kolev, 14 Silviu Ilie, 31 Jivko Jelev, 3 Cornel Rapa, 16 Cristian Sarghi, 23 Adrian Salagean, 29 Gabriel Giurgiu, 5 Alexandru Bourceanu, 21 Garleanu, 7 Robert Elek, 27 Marius Pena

POLI IASI: 12 Razvan Plesca, 77 Cornel Buta, 3 Bogdan Onut, 23 Adrian Ilie, 5 Andrej Pecnik, 16 Nuno Viveiros, 25 Ciprian Milea, 19 Jose Montiel, 18 Romulus Miclea, 10 Andrei Cristea, 9 Ionut Balba