Otelul Galati Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Vineri 23 Februarie 2007, 16:14
Data actualizarii: Vineri 23 Februarie 2007, 16:14
RETURUL A INCEPUT IN FORTA !

Echipa lui Dan Petrescu, Unirea Urziceni, era sa faca o figura frumoasa in deplasarea de la Galati, in primul meci din etapa XX-a din returul campionatului. In 10 jucatori inca din minutul 5, cand Epaminoda Nicu a fost eliminat, jucatorii lui Dan Petrescu au rezistat eroic prima repriza reusind chiar sa faca unele incursiuni pe contraatac iar scorul la pauza a ramas egal 0-0.
Repriza secunda a inceput furtunos iar in secunda 15, Otelul conducea cu 1-0, spre bucuria antrenorului Petre Grigoras, care insa, dupa golurile din minutele 52 si 64, ale lui Munteanu(pen.), respectiv Constantin, avea sa se vada condus cu 2-1.
Dupa fortarea de succes a echipei oaspete, omul in minus s-a simtit iar galatenii au revenit in joc marcand de doua ori, prin Jula(73) si Paraschiv(81), stabilind scorul final Otelul Galati 3-2 Unirea Urziceni.