Otelul Galati 3-0 U Cluj! Dorinel Munteanu revine pe primul loc dupa o evolutie fantastica a Otelului

Otelul Galati U Cluj Superliga
Data publicarii: Sambata 19 Martie 2011, 15:01
Data actualizarii: Sambata 19 Martie 2011, 16:58

Echipa lui Dorinel Munteanu s-a impus in fata Clujului dupa 3 goluri de senzatie reusite de Paraschiv, Giurgiu si Ripa.

Otelul a dominat clar partida, inscriind mai intai in prima repriza prin Paraschiv, care a preluat de la marginea careului si a inscris cu un sut la coltul lung, mingea ajungand in poarta dupa ce a lovit bara.

Imediat dupa pauza, Otelul a majorat scorul, Giurgiu inscriind cu un golazo de la 25 de metri.

Tabela a fost inchisa de Ripa, care a indeplinit o simpla formalitate din 6 metri, dupa o faza superba a galatenilor pe partea stanga a terenului.

Galatiul revine astfel pe primul loc al clasamentului, acolo unde va ramane cel putin 2 saptamani, pana la reluarea campionatului.