Omul care a ucis visul lui Andone a plecat la vestiare in tricoul lui Dinamo! "Vreau sa ajung in Stefan cel Mare!"

Paul Parvulescu Gaz Metan Medias Superliga
Data publicarii: Luni 02 Mai 2011, 21:12
Data actualizarii: Luni 02 Mai 2011, 21:20

Gaz Metan 2-1 Dinamo / Paul Parvulescu si Eric de Oliveira s-au imbracat dupa meci in tricourile lui Dinamo

Final de infarct la Medias in meciul care putea sa o apropie pe Dinamo la doar 4 puncte de Liga Campionilor.

Dupa ce Gaz Metan a deschis scorul in prima repriza, Alexe a egalat nesperat in prelungirile meciului si Ioan Andone se bucura ca va obtine un punct dintr-o deplasare grea.

Paul Parvulescu a adus insa victoria mediesenilor in minutul 94 si spera ca i-a convins pe oficialii din Stefan cel Mare sa il transfere la finalul sezonului.

"Sper ca o sa ajung la Dinamo din vara. Cei din conducere mi-au promis ca ma lasa sa plec.", a declarat mijlocasul de la Gaz Metan, care a dat interviu la Digi Sport imbracat in tricoul lui Dinamo.

Brazilianul Eric nu exclude nici el posibilitatea de a ajunge in vara in Stefan cel Mare.

"Vom vedea cand se termina campionatul. Ar fi bine daca eu si Parvulescu am juca din vara impreuna la o echipa mare. Deocamdata suntem aici si ne gandim la urmatorul meci, cu Bistrita", a spus Eric dupa meci.