Olaroiu i-a facut pe stelisti sa PLANGA inainte de derby-ul TOTAL cu Dinamo! Discursul care a scos lacrimi de la ultima echipa invingatoare a Stelei

Cosmin Olaroiu Dinamo Nicolae Dica Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 05 Decembrie 2011, 17:58
Data actualizarii: Luni 05 Decembrie 2011, 18:02

Meciul pentru care Europa se uita la Romania e LIVE TEXT pe www.sport.ro si m.sport.ro! Dinamo - Steaua se joaca azi la ora 20:30!

Steaua i-a luat Cupa lui Dinamo anul trecut, dupa ce a batut-o la Brasov cu 2-1. Dica a fost omul meciului, iar Cosmin Olaroiu a salvat sezonul chiar daca n-a stat pe banca la finala.

Eroul de la Brasov, Nicolae Dica, dezvaluie din secretele unui derby cu Dinamo si explica de ce a fost esential Olaroiu pentru victoria din mai.

"N-ai ce sa le spui jucatorilor, toti stiu ce inseamna un meci cu Dinamo. Daca bat in Stefan cel Mare, mai uita de problemele pe care le-au tot avut", spune Dica despre meciul de azi.

Fostul atacant al Stelei vorbeste despre modul in care Olaroiu a reusit sa-i faca pe jucatori sa dea totul in finala de cupa din primavara.

"Inainte de finala Cupei eram accidentat si Oli a venit la mine sa discutam. M-a intrebat daca vreau sa intru de la inceput sau in repriza a doua. I-am zis ca as putea sa joc din start, stau 50-60 de minute in teren, dupa care facem o schimbare tactica daca suntem in avantaj si castigam meciul.

Pana la urma, asa a si fost. Pot sa va spun ca inainte de joc, Oli ne-a tinut un discurs care pe unii i-a facut sa si planga. Sincer ca spun, cuvintele lui ne-au facut sa nu stim cum sa intram mai repede pe teren sa castigam meciul ala!", a explicat Dica la gsptv.