'Nu poti sa joci in halul asta. Reghe n-a schimbat nimic la pauza!' De ce a fost Steaua MASACRATA de City

Steaua Manchester City Superliga
Data publicarii: Miercuri 17 August 2016, 18:19
Data actualizarii: Miercuri 17 August 2016, 18:23

Fostul atacant al Stelei crede ca abordarea gresita a meciului cu City a facut ca scorul sa aiba dimensiuni catastrofale.

Reghecampf n-a adaptat tactica folosita la potentialul echipei, crede Balint. Greselile tactice pe care le-au facut stelistii au dus la dezastrul de pe Arena Nationala.

"Nu poti sa joci in halul asta. Am vazut ca erau 2-3 jucatori care faceau pressing in fata, restul erau la 60 de metri. Era o distanta foarte mare. Nu poti sa joci asa cu o echipa antrenata de Guardiola, care stii ca te desface. Trebuie sa faci densitate la mijlocul terenului si sa inchizi zona aia.

Era 2-0 si vedea ca jocul nu mergem, dar nu a schimbat nimic. Nici la pauza n-a fost facuta nicio schimbare tactica. La 3-0, Stanciu si Adi Popa faceau pressing. Nu ai cum sa faci asa ceva. La nivelul asta, trebuie sa fii mai defensiv. Reghecampf vrea sa fie agresiv si sa faca pressing in fata oricarui adversar, dar nu se poate la acest nivel. Nu ai ce sa faci, trebuie sa te aperi. Au fost doua umilinte: si pe teren, si in tribuna!", a spus Balint la Digisport.