Campioana din 2011 a ajuns intr-o situatie DRAMATICA! Otelul nu poate scapa din zona retrogradarii! CS Severin 1-1 Otelul!

Otelul Galati CS SEVErin Superliga
Data publicarii: Sambata 22 Septembrie 2012, 20:56
Data actualizarii: Sambata 22 Septembrie 2012, 21:04

Otelul ramane cu o singura victorie in 9 meciuri si nu poate scapa din zona periculoasa a clasamentului! Severinul a fost aproape de victorie, dar atacurile totale din ultimele 20 de minute au fost irosite INCREDIBIL!

LIVE TEXT

Final de meci! Otelul obtine un punct dupa un final nebun, in care CS Severin a ratat victoria!

'81 - Branet respinge in fata sutul lui Neacsa, Thomas reia, dar nu poate nici el sa-l bata pe goalkeeperul Otelului.

'79 - Centrare interesanta a lui Buleica, a carui centrare este aproape sa-l surprinda pe Branet!

'68 - Marinescu scoate greu sutul lui Stromajer! Cea mai importanta ocazie a Otelului in aceasta repriza.

'58 - Balau reia cu capul dupa o centrare din corner a lui Olah, Branet scoate de sub transversala!

'52 Viglianti inscrie dupa o centrare de pe partea dreapta, dar Istvan Kovacs anuleaza reusita argentinianului! Viglianti l-a impins pe Balau in careu inainte sa reia decisiv!

'46 GOOOOOOOL! Thomas restabileste egalitatea, dupa o faza la care Rapa a ezitat. Golul vine dupa un sut plasat, norocos, pe langa portar

'21 GOOOOOOOL! Punosevac a scapat din marcaj si a inscris dupa o pasa a lui Bajenaru. Portarul Marinescu nu a avut nicio sansa.

'8 - Zaharia trimite un sut bomba de la 25 de metri, mingea e deviata in corner! Dupa centrare, Golic are sansa sa deschida scorul cu o lovitura de cap din 8 metri, Branet este insa plasat perfect si retine!

'6 - Viglianti primeste cartonas galben pentru o intrare tare la Balau.

'1 - A inceput meciul!

CS Severin: Marinescu - Buleica, Balau, Dandea, A. Giurgiu - Moutinho, Golic, Olah, Zaharia - Tomas, Vancea
Rezerve: Iordan, Ninu, Abba, Fl. Patrascu, Neacsa, Gugu, Arnautu

Otelul: Branet - Ripa, Perendija, Sg. Costin, Cucu - Iorga, Neagu, G. Giurgiu, Bajenaru - Viglianti - Punosevac
Rezerve: Tadat, Sipovic, Ljubinkovic, Filip, Inkango, Filip, L. Bus, Stromajer

Arbitri: I. Kovacs, M. Nicoara, Al. Cerei