Nicușor Bancu a răbufnit: ”Numai împotriva Craiovei se fac toate deciziile!”

Superliga U Cluj Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 24 Septembrie 2023, 00:05
Data actualizarii: Duminica 24 Septembrie 2023, 00:08

Universitatea Cluj a remizat cu formația Universitatea Craiova, scor 1-1, și a refuzat oltenilor șansa de a urca pe locul secund.

Prima repriză a început excelent pentru formația antrenată de Corneliu Papură. Nicușor Bancu a înscris primul gol al partidei în minutul 31. Primele 45 de minute au aparținut în totalitate Craiovei, formație ce a avut cinci șuturi pe poartă, comparativ cu doar unul al ardelenilor.

Nicușor Bancu atacă drastic arbitrajul

Fundașul de 31 de ani al Craiovei a fost deranjat de maniera în care Iulian Călin a dictat de la centru. Fotbalistul care se află la primul gol în acest sezon de Superligă a transmis: ”A doua repriză ei au controlat jocul, noi ne-am retras. I-am lăsat să domine. La gol a fost henț la ei, însă suntem obișnuiți. La noi VAR-ul nu vrea, numai contra noastră, contra Craiovei se dă. Noi am avut cele mai mari ocazii, suntem supărați.”

În urma remizei contra ”U” Cluj, oltenii rămân pe locul al treilea al Superligii, la un punct de locul secund, CFR Cluj, și la 4 puncte de liderul FCSB. Pe de altă parte, ”studenții” se află doar pe locul 11, loc de play-out.