Chindia Targoviste Hermannstadt Superliga Superliga
Data publicarii: Luni 25 Iulie 2022, 19:29
Data actualizarii: Luni 25 Iulie 2022, 19:37

Chindia Târgoviște și Hermannstadt se întâlnesc, luni, în etapa a doua din Superliga.

Cele două echipe au început tare partida, reușind să marcheze ambele câte o dată până la pauză (mai multe detalii AICI).

Daniel Popa și Mihai Butean au oferit faza meciului. În minutul 16 al partidei cei doi s-au luptat pentru o minge la centrul terenului, iar vârful Chindiei și-a pus adversarul la pământ cu o lovitură de cap.

În primă fază lovitura a părut una ușoară, însă după câteva minute camerele de luat vederi l-au surprins pe Butean cu fața tumefiată, dovadă că lovitura a fost una mult mai dură.

În prima etapă din Superliga Chindia a pierdut pe terenul lui FC Botoșani, scor 3-2, în timp ce Hermannstadt a câștigat la scor partida de pe teren propriu, cu CS Mioveni (3-0).