"Nici Inter si Fener nu ne-au dominat ca Steaua!" Porumboiu, in culmea fericirii: "Dani Coman a facut un meci mare! Stanca nu prea"

Adrian Porumboiu FC Vaslui Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 27 August 2012, 23:31
Data actualizarii: Luni 27 August 2012, 23:33

FC Vaslui 3-1 Steaua / Adrian Porumboiu e fericit dupa victoria cu Steaua, dar il amendeaza pe Sumudica pentru jocul slab din prima repriza.

"I-am dominat in partea a doua fizic, cu toate ca echipa noastra e mai obosita. S-a facut diferenta, dupa evolutie, diferenta este mare, dar pana la urma e o victorie, 3 puncte foarte importante. Ii felicit pe jucatori. Coman a fost exceptional iar Stanca a comis doua erori mari. Nu avea cum sa fie fault in atac la golul lui Sanmartean. Credeam in revenirea echipei pentru ca am avut un portar intr-o zi mare. Toata echipa si-a dorit foarte mult cu toate ca au fost unele imperfectiuni in joc. Mi-e greu sa inteleg de ce in primele 20 de minute am fost dominati, nici Inter, nici Fener nu ne-a dominat asa, ne-au presat in jumatatea noastra. Dar asta e situatia, ne-am revenit dupa", a declarat Adrian Porumboiu la Sport.ro.