Neagoe s-a razgandit: Nu mai demisioneaza de la Pandurii!

Data publicarii: Vineri 30 Noiembrie 2007, 14:11
Data actualizarii: Vineri 30 Noiembrie 2007, 14:11
PANDURII 1-3 GLORIA. "VAMPIRII", MACEL LA TARGU-JIU

Eugen Neagoe, s-a razgandit si nu mai demisioneaza de la Pandurii.

La finalul celui de-al 11-lea meci fara victorie, Neagoe a anuntat ca renunta. "N-as vrea sa vorbesc despre joc ci doar vreau sa discut cu presedintele. O sa imi depun demisia si sper sa fie acceptata. Cred ca e mai bine, trebuie sa existe un soc la echipa si e cea mai buna decizie", a declarat Neagoe.

Gloria a recuperat punctele pierdute etapa trecuta acasa cu Clujul. Victima perfecta: Pandurii, o echipa care n-a mai castigat din etapa a 6-a. Baietii lui Ioan Ovidiu Sabau au deschis scorul in minutul 20, prin Tarnaveanu, iar cu doua minute inainte de pauza acesta a reusit dubla. In ulimul minut al primei reprize, Rusu a redus din handicap pentru Pandurii, iar echipa lui Neagoe spera la egalare.

Totul s-a terminat pentru Pandurii in minutul 58, cand Tilinca a marcat pentru 3-1, dupa o gafa grava a lui Dossey.

Pandurii: Dossey - Carmo, Ad. Rusu, Chibulcutean, Djakpa - Stromajer, Fl. Stinga, Orac, Iordache - L Mihai, Al. Piturca.

Gloria: Tatarusanu - Matei, Abrudan, Frasinescu, Rus - Pribac, Sepsi, Danciu, Dobre - Tilinca, Hadzibulici.