”Napoli la FCU”, episodul opt, a început cu o înfrângere! Italianul cere transferuri

Nicolo Napoli FCU Craiova Superliga Reactia lui Nicolo Napoli, dupa ce a dus-o pe Poli Iasi in Liga a doua: "Felicit baietii, au dat 100%!"
Data publicarii: Luni 24 Ianuarie 2022, 22:43
Data actualizarii: Luni 24 Ianuarie 2022, 22:47

FCU Craiova a pierdut primul meci din acest an, împotriva celor de la Farul Constanța, scor 2-3.

Nicolo Napoli, antrenorul italian al celor de la FCU, care s-a întors în această iarnă pentru ”mandatul” cu numărul opt în Bănie, a tras primele concluzii după această partidă. Acesta este mulțumit de evoluția elevilor săi, dar spune că mai are nevoie de întăriri.

„Am avut minge de 2-1, felicit băieții, au făcut în a doua repriză un meci foarte bun. Ăsta e fotbalul, se joacă 90 de minute. Prima repriză, dacă se termina 2-1, poate era altul rezultatul final. Acum s-a terminat meciul, a câștigat Farul, dar felicit băieții. Încercăm împreună cu toată lumea să ne salvăm de la retrogradare, avem o speranță.

Cred că avem nevoie de un fundaș central și posibil încă un atacant. Vorbim când ajung la Craiova. Sunt fotbaliști buni, cred că ne vom salva de la retrogradare”, a spus Nicolo Napoli, la finalul partidei.

FCU Craiova rămâne pe locul 14 în Liga 1, cu 19 puncte, la șapte puncte distanță de Dinamo.