"N-as fi crezut sa mi se intample asa ceva!" Declaratie emotionanta a lui Keseru! Ce spune despre fanul care i-a sarutat mana

Steaua Claudiu Keseru Superliga
Data publicarii: Duminica 30 Martie 2014, 10:20
Data actualizarii: Duminica 30 Martie 2014, 10:25

► HIGH, Olanda! Meciul care decide titlu se vede la Sport.ro! Duminica, 15.30: Ajax - Twente!

Keseru a venit in aceasta iarna la Steaua insa a intrat repede in inimile fanilor, chiar daca nu a jucat prea mult pana acum.

Cele doua goluri marcate cu Dinamo, cel din Ghencea, in ultimul minut, prin care a egalat la 1, si cel din Cupa, prin care Steaua s-a desprins la 5-2, l-au transformat pe Keseru intr-un adevarat idol in Ghencea. Atasamentul fanilor este demonstrat perfect de unul dintre fani, surprins in momentul in care i-a sarutat mana lui Keseru, dupa ce atacantul roman s-a dus in peluza sa sarbatoreasca golul de 5-2 cu Dinamo.

"Asa ceva n-as fi crezut sa mi se intample vreodata! A fost un moment emotionant, un sentiment ciudat, dar, recunosc, m-am simtit extraordinar. Pentru astfel de oameni voi da totul. Inca n-am ajuns sa merit asa ceva din partea lor", a spus Keseru in cotidianul tiparit al Gazetei Sporturilor.

Atacantul Stelei are o medie excelenta pana acum la Steaua, cu 3 goluri in 284 de minute, avand o medie de mai mult de un gol pe meci!