MUTU IN CRIZA DE NERVI! ELIMINAT CU CAGLIARI

Data publicarii: Duminica 04 Mai 2008, 18:22
Data actualizarii: Duminica 04 Mai 2008, 18:22
FIORENTINA PIERDE LOCUL DE LIGA

Mutu e in criza de nervi. Dupa ce a ratat finala UEFA la penaltyuri cu Rangers, in meciul cu Cagliari a primit doua "galbene" in doar un minut si a iesit de pe teren.

Adrian Mutu a fost eliminat in minutul 91 de pe teren in meciul Fiorentinei cu Cagliari, scor 1-2.

Mutu a fost eliminat pentru cumul de cartonase in minutul 90+1. Romanul a primit un cartonas galben in minutul 90 pentru un fault, iar un minut mai tarziu l-a primit pe al doilea, si implicit pe cel rosu, pentru proteste.

Pentru Fiorentina a marcat Santana '52, in timp ce pentru Cagliari au inscris Jeda '20 si Conti '51. In urma acestui esec, Fiorentina a pierdut locul patru in campionatul Italiei, fiind devansata cu un punct de AC Milan.