Muresan a TUNAT in vestiar la pauza! Cum a scapat-o pe CFR de RUSINE in fata Ceahlaului:

Iuliu Muresan Ceahlaul Piatra Neamt CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Sambata 22 Octombrie 2011, 19:21
Data actualizarii: Sambata 22 Octombrie 2011, 19:21

CFR 2-1 Ceahlaul | La CFR nu e linsite, chiar daca fosta campioana a urcat pe 2 dupa victoria cu Ceahlaul.

Presedintele Iuliu Muresan e dezamagit de jocul baietilor lui Jorge Costa. A mers in vestiar la pauza pentru a se asigura ca in repriza a doua jocul se va schimba. CFR a reusit sa castige pana la urma cu 2-1.

"Am prins o zi slaba azi, am jucat foarte prost. In pauza am coborat la vestiar ca sa-i incurajez pe baieti, am simtit nevoia sa fac asta si pana la urma cred ca a fost bine. Am avut noroc azi de valoarea atacantilor nostri, care au inventat ceva de fiecare data cand mijlocasii sau echipa, in general, nu i-a ajutat. Sper sa fie o lectie pentru toata lumea meciul asta si sa nu mai avem emotii pe viitor.

Am vorbit cu baietii dupa meci si eu, si antrenorul Jorge Costa, si le-am spus ca astfel de meciuri nu pot sa se mai repete. Victoria de azi e foarte importanta, dar trebuie sa analizam, sa vedem ce s-a intamplat si sa nu mai jucam asa slab", a spus Muresan la gsptv.