Munteanu: "Meciul cu Galatiul ne decide soarta in campionat"

Data publicarii: Duminica 09 Martie 2008, 19:56
Data actualizarii: Duminica 09 Martie 2008, 19:56
"SUNT NEMULTUMIT.N-AM JUCAT NIMIC IN PRIMA REPRIZA"

Mediafax// Tehnicianul Dorinel Munteanu s-a declarat nemultumit de jocul echipei FC Vaslui in prima repriza a meciului cu Universitatea Cluj, scor 0-0, si a precizat ca rezultatul este echitabil, dar nu il ajuta cu nimic.

"Sunt nemultumit de rezultat, sunt nemultumit si de cum a fost abordata prima repriza de jucatori. Am avut un meci greu si ma asteptam ca Universitatea Cluj sa joace asa. Prima repriza nici nu o mai pot numi repriza de fotbal, in a doua parte ne-am mai revenit, dar prea putin ca sa castigam. Am dat ocazia si jucatorilor oaspeti sa isi creeze faze periculoase. Dar trebuie sa privim inainte si sa pregatim urmatorul meci, cu Otelul Galati, care va decide cam pe ce pozitie vom fi in finalul campionatului. Consider ca e un rezultat echitabil, dar nu ma multumeste. Nu ma ajuta cu nimic. Am pierdut doua puncte importante pentru noi", a spus Munteanu.