Momentul in care toti stelistii au inghetat! Alibec, daramat de o intrare criminala a unui adversar! VIDEO

Data publicarii: Vineri 07 Iulie 2017, 20:52
Data actualizarii: Vineri 07 Iulie 2017, 20:53

In primul meci la revenirea la Steaua, Alibec a fost victima unui atac extrem de dur.

Steaua a pierdut cu 2-0 partida cu Oostende din Olanda, aceasta fiind prima infrangere a lui Nicolae Dica pe banca ros-albastrilor. Steaua a jucat mai bine de o repriza in 10 oameni dupa eliminarea lui Pintilii.

Meciul cu Oostende a fost plin de duritati, Enache fiind schimbat din cauza unei lovituri - si Nita a primit ingrijiri medicale dupa ce a fost calcat de un adversar.

Cele mai mari emotii le-au avut stelistii cu Alibec - in primul sau meci dupa accidentare, Alibec a reusit o faza frumoasa la care a depasit si portarul, insa a fost pus la pamant de un fundas! Dupa cateva minute de ingrijorare, Alibec s-a ridicat si a continuat partida, desi a schiopatat in primele momente dupa accidentare.