Moment ISTORIC pentru Piturca! Printul Sanmartean si STANCA Szukala i-au adus prima victorie! VIDEO: Goluri incredibile

Data publicarii: Joi 12 Februarie 2015, 19:15
Data actualizarii: Joi 12 Februarie 2015, 20:30

Piturca le arata in sfarsit seicilor ca n-au gresit cand i-au dat milioane ca sa-l ia in Arabia Saudita!

Cu Sanmartean si Szukala titulari, Al Ittihad a reusit prima victorie in Arabia Saudita pe 2015. E si prima cu Piturca antrenor! Dupa egalul cu Al Fateh (2-2), din etapa trecuta, Ittihad a luat toate punctele din deplasarea cu Faisaly. Echipa romanilor din Arabia Saudita a rezolvat meciul din prima repriza. Abdulrahman Al Ghamdi a marcat ambele goluri. Szukala a dat assist-ul pentru 1-0, iar adversarii au facut cadou golul al doilea.

Piturca a fost aplaudat in picioare de fanii lui Itiihad, la fel ca si cele doua achizitii ale iernii, Sanmartean si Szukala. Lucian a cerut si un penalty in minutul 79, dar arbitrul a lasat jocul sa continue. Piturca a protestat pe margine, insa inutil.

In minutul 86, Al Ghamdi a facut hattrick-ul, la inca o eroare uriasa in apararea lui Faisaly.

Cu punctele luate azi, Piturca o egaleaza pe Al Shabab si urca pe 4 cel putin pana la restul meciurilor etapei.