Mister X cel neinvins! Razvan Lucescu: "N-am pierdut niciun meci si asta ma bucura!"

Petrolul Ploiesti CFR Cluj Razvan Lucescu Superliga
Data publicarii: Luni 07 Aprilie 2014, 07:20
Data actualizarii: Luni 07 Aprilie 2014, 07:49

CFR Cluj 1-1 Petrolul | Razvan Lucescu a ajuns la al saselea egal consecutiv pe banca "lupilor", dupa ce a remizat pe terenul fostei campioane CFR Cluj

Meciul dintre CFR Cluj si Petrolul, terminat 1-1, i-a adus lui Razvan Lucescu a 5-a remiza consecutiva de la revenirea in Romania, cel poreclit "Mister X" nereusind inca sa obtina o victorie pe banca detinatoarei Cupei Romaniei.

Cu cinci egaluri in tot atatea meciuri disputate in Liga I si Cupa Romaniei, Razvan Lucescu s-a declarat multumit de rezultat si de prestatia fotbalistilor sai, acesta spunand ca echipa sa a castigat un punct, nu a pierdut doua.

"Cred ca jocul a avut doua perioade. 55 de minute in care s-a jucat 11 contra 11, in care CFR a controlat meciului. Pot spune ca am pierdut prima repriza. Cei de la CFR s-au apropiat de multe ori de poarta noastra. Repriza a doua, paradoxal, dupa ce am ramas in 10, s-a produs un declic. Am reusit sa iesim de cateva ori pe contraatac, am si marcat. Din pacate am luat gol la o faza pe care trebuia sa o blocam simplu.

Putem sa avem si o multumire. Am intalnit un adversar greu si am iesit neinvinsi. Din pacate am luat acel gol.

Incerc sa evit comentariile asupra deciziilor arbitrilor. Probabil a fost o gresela acolo (n.r eliminarea lui Geraldo), dar nu vreau sa insis. Imi pare bine ca jucatorii au avut o reactie extraordinara", a spus Razvan Lucescu dupa meciul cu CFR.

De asemenea, fostul antrenor "UEFAntastic" al Rapidului a declarat ca echipa sa a castigat un punct la Cluj.

"Am avut un program infernal, CFR-ul are o prozitie in clasament mincinoasa, tinand cont de valoarea jucatorilor. CFR, Astra, Dinamo, toate au fost meciuri dificile. Sunt neinvins si asta ma bucura foarte tare. Am castigat un punct, n-am pierdut doua", a adaugat Lucescu la Digisport.