FCSB Cristina Neagu Mihai Stoica Superliga Mihai Stoica / Sport Pictures
Data publicarii: Vineri 01 Septembrie 2023, 12:24
Data actualizarii: Vineri 01 Septembrie 2023, 12:28

Joi seară a fost evenimentul de lansare al documentarului „The Science Behind Cristina Neagu's Unstoppable shot”.

Iar la eveniment a fost și Mihai Stoica, managerul general de la FCSB. Roș-albaștrii se află pe prima poziție în clasamentul din Superliga României și se pregătesc intensiv pentru partida de sâmbătă, 2 septembrie, de la ora 21:45, împotriva Universității Craiova.

Mihai Stoica a vorbit cu reprezentanții mass-media, cărora le-a comunicat, printre altele, că singurul sportiv care se poate compara cu Cristina Neagu, poreclită „Messi al handbalului”, e Vlad Chiricheș, stoperul revenit în această vară la FCSB.

„Catalizatorul nostru și al naționalei se pregătește de o nouă perioadă de absență. Vlad Chiricheș. Cred că el e singurul sportiv care se poate compara cu Cristina. Sper să revină după această accidenare așa cum îl știm noi pe Vlad”, a spus Mihai Stoica.

Fundașul central a revenit la FCSB la sfârșitul lui iulie, iar de atunci a bifat patru meciuri în campionat și trei apariții în tururile preliminare UEFA Europa Conference League, unde a și încasat un cartonaș roșu.

UTA Arad - FCSB 2-1

Florinel Coman a deschis rapid scorul în minutul patru, din pasa lui Darius Olaru. Însă, în minutul 18 Andrej Fabry a restabili egalitatea, în urma unui henț controversat comis în careu de Alexandru Pantea.

În repriza secundă, Godberg Coope a adus-o pe UTA Arad în avantaj, în minutul 60. Cu doi jucători eliminați (Alexandru Pantea, 45+4', Florinel Coman 83'), FCSB a pierdut șirul celor cinci victorii consecutive în Superliga.

Pentru FCSB urmează meciul cu Universitatea Craiova (sâmbătă, 2 septembrie, ora 21:45), în timp ce UTA se va confrunta în campionat cu Sepsi OSK (luni, 4 septembrie, 21:30).