Meci UNIC pentru Steaua! Il are in fata pe omul care i-a facut PRAF victoriile! Avantajul Petrolului la meciul de pe National Arena:

Steaua Cosmin Contra Liga 1 National Arena Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 08:56
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2013, 08:54

Steaua si Petrolul vor sa joace un super meci pe National Arena. Ce spune statistica, un detaliu pe care nimeni nu-l stia despre Cosmin Contra.

Fundas de meserie, dar mai ofensiv ca pozitionare, Cosmin Contra a jucat ani buni in Liga 1, dar si in strainatate. In Romania a reusit sa dea doar 12 goluri, dintre care patru le-a marcat Stelei!

A punctat o data cand juca pentru Dinamo, in anii '90, inainte de a pleca in strainatate, apoi a mai marcat de trei ori pentru Politehnica Timisoara, cand a revenit in tara pe final de cariera.

Mai mult, golurile marcate Stelei la revenire au fost chiar importante. Doua au fost in minutele 81 si 84, pe un final de meci terminat de Poli si Steaua 3-3 (aprilie 2010). Iar al treilea a fost tot cand Poli i-a furat un punct Stelei, tot in 2010, in august, cand Contra a marcat pentru 1-1 in minutul 80, iar meciul s-a terminat cu acest scor.

Inca nu stim cate goluri vor da baietii lui Contra, dar e clar ca el nu va juca luni seara. Ce e clar este ca meciul va fi spectaculos: Petrolul vrea sa ramana pe locul 2, in timp ce Steaua a intrat in era distractiei in acest sezon, fiind aproape matematic campioana.