MECI NEBUN in Liga 1! Clinceni invinge pe Chindia Targoviste cu 5-2, intr-o partida in care Merloi a reusit un HAT-TRICK!

Academica Clinceni Chindia Targoviste Liga 1 Superliga
Data publicarii: Duminica 01 Decembrie 2019, 17:58
Data actualizarii: Duminica 01 Decembrie 2019, 18:23

Academica Clinceni a obtinut o victorie importanta in deplasarea cu Chindia, disputata la Ploiesti.

Intr-un duel de la subsolul clasamentului, Academica Clinceni a invins cu scorul de 5-2 pe Chindia Targoviste si a urcat pe locul al 11-lea, cu 18 puncte din 18 meciuri disputate.

Cherchez a deschis scorul pentru Chindia in minutul 3, insa au urmat 3 goluri in 20 de minute pentru Clinceni prin Buziuc si Merloi, de doua ori. Rezultatul pauzei, 2-3, a fost stabilit Rata, care a marcat usor din interiorul careului, in minutul 40.

In repriza a doua, Merloi a marcat din nou, reusind astfel un hat-trick, pentru ca in minutul 70, Vojtus sa duca scorul la 5-2!

Pentru Academica Clincei urmeaza un meci pe teren propriu contra celor de la FC Hermannstadt, in timp ce Chindia va face deplasarea in Stefan cel Mare, pentru duelul cu Dinamo.