"M-am saturat de intrebarea asta!" Dan Petrescu nu s-a bucurat dupa victoria care o duce pe CFR! Ce le-a reprosat jucatorilor

Dan Petrescu CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 13 Mai 2018, 23:47
Data actualizarii: Duminica 13 Mai 2018, 23:50

Astra 0-2 CFR Cluj / Dan Petrescu a fost iritat cand a fost intrebat daca partida cu Viitorul va fi ultima la CFR.

Dan Petrescu s-a suparat pe evolutia echipei lui din repriza a doua chiar daca CFR este aproape de castigarea titlului.

"Speram (sa ridicam trofeul), felicit echipa pentru seara aceasta chiar daca am fost foarte suparat in a doua repriza pe ei. Sper sa fim concentrati cu Viitorul, suntem convinsi ca va fi un meci foarte greu mai ales ca ei nu au presiune.

Trebuia sa risc, trebuia sa castigam. I-am studiat foarte bine pe cei de la Astra si am vazut ca e foarte greu de creat ocazii cu ei de cand au schimbat sistemul. Sunt foarte bine organizati si pleaca foarte bine pe contraatac. Am vrut sa facem pressing sus.

Sunt putin stresat pentru ca in repriza a doua trebuia sa dam si al 3-lea gol. Inca nu suntem asa cum imi doresc eu pentru ca trebuia sa inchidem meciul in repriza a doua.

Nu o sa ma uit la meci. Noi depindem de rezultatul nostru. Daca Steaua scoate un punct sau castiga, daca Steaua pierde atunci ne va fi mai usor.

Nu intru in aceasta polemica (Hagi - Contra), ma gandesc doar la ce trebuie sa facem sa castigam pentru ca va fi foarte dificil. Ce intrebare pui acum? Ma intrebi daca plec? M-am saturat de intrebarea asta. Avem un meci greu, jucam cu trofeul pe masa" a spus Dan Petrescu la Digi Sport.