Lui Gigi I S-A PUS PATA pe Costea! Ce i-a spus Porumboiu lui Becali la pauza:

Steaua Adrian Porumboiu Gigi Becali Superliga
Data publicarii: Luni 17 Octombrie 2011, 07:10
Data actualizarii: Luni 17 Octombrie 2011, 09:01

Vaslui 0-0 Steaua / Gigi Becali l-a desfiintat pe Florin Costea dupa ce acesta a ratat un penalty in meciul cu Vaslui.

Lui Gigi Becali i s-a pus pata pe Florin Costea, dupa ce fostul atacant al Craiovei a ratat un penalty in debutul meciului cu FC Vaslui, scor 0-0. Patronul Stelei e sigur ca echipa lui Ilie Stan ar fi putut castiga daca nu era aceasta ratare, lucru recunoscut la pauza si de patronul Vasluiului, Adrian Porumboiu.

"Daca marca Florin Costea nu aveam cum sa mai pierdem jocul. La pauza Porumboiu mi-a zis ca e norocos, ca trebuia sa fie 2-0 pentru Steaua. Ratezi 11 metri, normal ca te ataci. Ei nu au fost periculosi deloc. Adailton nu a miscat.

Noi avem jucatori de avengura care pot anihila orice pericol. Nici Wesley nu a miscat. Dinamo se duce la 10 puncte de noi daca bat, asta e. Trebuie sa-i batem pe cei de la Rapid neaparat. La deplasari nu ma mai duc. Fac ca prostul sute de kilometri, ca sa ce, sa facem 0-0?" , a spsu Gigi Becali la DigiSport.