Lui Contra i-a stat inima la derby! N-a rezistat decat 60 de minute. De ce era mai bine ca Poli sa piarda cu Steaua!

Cosmin Contra Superliga
Data publicarii: Duminica 03 Aprilie 2011, 16:58
Data actualizarii: Duminica 03 Aprilie 2011, 19:06

Cosmin Contra n-a vazut decat 60 de minute din meciul Stelei la Timisoara! 5 concluzii dupa derby, ale fostului antrenor de la Poli!

1. S-au temut sa nu piarda!
A fost un meci echilibrat, Poli a jucat sub o presiune foarte mare, putea sa treaca pe primul loc, le-a fost frica sa nu piarda.

2. Poli, campioana!
Timisoara se mentine in lupta pentru titlu, a castigat un punct, e la un punct de Otelul, care are meci greu cu Vaslui etapa viitoare. Imi doresc ca Poli sa treaca pe primul loc si sa ramana acolo pana la final!

3. 60 de minute si s-a mutat pe stadion!
N-am vazut decat 60 de minute din meci, am plecat apoi la Getafe - Valencia (2-4). Am vazut ocazia mare a lui Banel, am inteles ca Steaua a avut sansa sa castige in partea a doua.

4. Nici Zicu nu castiga meciul!
Poli n-ar fi aratat altfel nici cu Ianis pe teren (suspendat). Timisoarei i-a fost frica sa nu piarda IMPOTRIVA STELEI. Poli n-a mai atacat foarte mult, Steaua a fost bine pozitionata.

5. Mai pierdeti si voi din cand in cand!
Eu si cand eram la Poli, as fi preferat sa mai pierd un meci, doua si sa am mai multe puncte in clasament. Ei acum au 11 egaluri, sunt bune pentru dinamica, pentru moral... dar si mai bune sunt punctele.