Dinamo merge ceas in Antalya: Dinamo 2-1 Coreea de Nord!

Coreea de Nord Dinamo Superliga
Data publicarii: Duminica 07 Februarie 2010, 15:18
Data actualizarii: Duminica 07 Februarie 2010, 16:55

Dinamo a mai castigat un meci in Antalya. Torje a fost in forma, iar Niculescu si Molinero au inscris pentru victoria cu 2-1 in fata celor din Coreea de Nord.

Torje a scose un penalty in minutul 12, iar Niculescu l-a executat pe portarul din Coreea de Nord si a deschis scorul. In minutul 21 asiaticii au egalat cu un sut din interiorul careului. In ultimul minut regulamentar, Molinero a trimis in vinclu din careu si a adus inca o victorie pentru Dinamo, in cantonamentul din Antalya.

DINAMO: Dolha – Molinero, D. Grigore, Goian (foto), Leonardo – Torje, Margaritescu, Bostina, Adrian Cristea – Niculescu, Andrei Cristea

Rezerve: Cr. Munteanu – Scarlatache, Pulhac, Kone, Zicu, Alexe, Niculae, Liviu Ganea