CFR Cluj 1-3 Viktoria Plzen! DEZASTRU in aparare pentru campioana Romaniei inainte de Supercupa! Vezi golul lui Ronny!

Superliga
Data publicarii: Vineri 06 Iulie 2012, 20:50
Data actualizarii: Vineri 06 Iulie 2012, 21:59

►Meciurile verii sunt LIVE pe voyo! Aboneaza-te la voyo si poti sa castigi 10 invitatii duble la Real - Barcelona!

Cfr Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Piccolo, Cadu, Sepsi - Deac, Muresan, Godemeche, Diogo Valente - Sougou, Kapetanos

__________________________

FINAL

Min 90: GOL CFR! Nicoara ii paseaza excelent lui Ronny, care inscrie golul de onoare al CFR-istilor.

Min 85: Ocazie buna pentru Nicoara, insa sutul acestuia cu stangul este retinut de portar.

Min 80: Ambele echipe au facut mai multe schimbari iar jocul a scazut in intensitate! Clujenii incearca sa inscrie macar golul de onoare in timp ce cehii joaca la rezultat.

Min 70: Deac trece pe langa gol, dupa ce nu reuseste sa ajunga la minge in fata portii!

Min 62: Felgueiras retine cu siguranta un sut al lui Horvath, din lovitura libera.

Min 59: Ocazie buna pentru CFR Kapetanos reia din 7 metri, putin peste poarta!

Min 50: Muresan trage la poarta cu stangul, portarul cehilor retine lejer mingea.

Min 46: Incepe a doua repriza.

Min 45: PAUZA! Clujenii au fost la pamant in prima repriza, in special in aparare acolo unde cehii au marcat de cate ori au vrut.

Min 43: GOL VIKTORIA! Darida inscris cu poarta goala, dupa ce mingea a lovit bara la un sut al lui Duric. Apararea lui CFR este iar la pamant!

Min 40: Muresan trage puternic de la 30 de metri, din lovitura libera, insa mingea e prinsa de portar.

Min 35: Diogo Valente si Camora blocheaza bine un atac al cehilor. Partea stanga a apararii CFR-ului este singura care functioneaza in aceasta seara.

Min 26: Sougou trimite cu capul din centrarea lui Deac, insa portarul cehilor scoate de pe linia portii!

Min 23: Prima faza construita de CFR! Sougou ii paseaza lui Kapetanos in marginea careului, care intoarce un fundas si trage putin pe langa poarta.

Min 18: GOL VIKTORIA! Cadu si Piccolo gafeaza iar in centrul defensivei si cehii inscriu al doilea gol in mai putin de 20 de minute!

Min 16: SUT FABULOS al lui Muresan, de la 30 de metri, care se duce direct in vinclu!!! Bara il salveaza pe portarul cehilor.

Min 15: Cehii fac o super schema din lovitura libera, de la 30 de metri, si ajung sa traga periculos la poarta lui Felgueiras. Clujenii au inceput foarte slab meciul, mai ales in aparare.

Spioni in tribune la meciul CFR-ului: Mihai Stoica, managerul Stelei, se afla la marginea terenului si ii spioneaza pe baietii lui Andone :)

Min 7: CFR-istii sunt surprinsi iar de o faza de atac a cehilor. Retine Felgueiras.

Min 6: Emotii pentru clujeni dupa ce Sepsi se accidenteaza destul de grav!

Min 2: GOL VIKTORIA! Cadu este depasit usor pe centru si Limbersky inscrie cu un sut plasat de la marginea careului!

Min 1: A inceput meciul. Jucatorii lui Andone joaca impotriva a 4 jucatori ce au evoluat la Euro.