VIDEO REZUMAT: Gaz Metan, in semifinalele Cupei! Din spital, Bud o elimina pe Poli: Timisoara 0-1 Gaz Metan!

Data publicarii: Joi 08 Decembrie 2011, 20:03
Data actualizarii: Joi 08 Decembrie 2011, 20:45

Timisoara, echipa care a incheiat drumul Stelei in Cupa a fost eliminata la capatul unei partide dramatice.

Bud a reusit s-o califice pe Gaz Metan Medias in semifinalele Cupei Romaniei cu un gol in startul partidei.

Gaz Metan Medias a condus inca din minutul 8, cand Bud a fost scapat din marcaj de fundasi si a reusit sa inscrie de la 6 metri. Nu a fost un meci prea fericit pentru Bud, care a vazut 3 sferturi de partida de la spital. In minutul 25, el s-a accidentat rau si a fost schimbat.

Timisoara a avut o sansa uriasa de a egala in minutul 93, insa Tames a trimis pe langa poarta din 12 metri.

POLI TIMISOARA: Lepmets - Mera, Scutaru, Fl. Ilie, Sepsi - Chis, Poparadu, Gorobsov, Curtean -  Ricketts,  D. Goga

Rezerve: Kirev, Popovici, Tames, Axente, Sandu, Zaluschi, Patras

GAZ METAN MEDIAS: Plesca - Hoban,  Frasinescu, Fl. Lazar, Z. Markovici, 28. Vukadinovici - Cr. Todea, Breveeld, Avram, Pirvulescu  - Bawab, Bud

Rezerve: Vatca, Trtovac, Buzean, Vukadinovici, C. Petre, Miclea, Medeiros

FAZELE MECIULUI:
Min 1. A inceput partida
Min 8. GOL GAZ METAN, 0-1! Bud inscrie dupa ce a fost scapat din marcaj in careul Timisoarei.
Min 15. Timisoara incepe sa preseze, Curtean centreaza in 6 metri foarte periculos, fundasii Gazului resping in corner.
Min 17. Bud primeste primul galben al meciului.
Min 18. Curtean trimite pe langa poarta cu capul din plonjon de la  7 metri.
Min 20. Avram trage de la 20 de metri pe langa poarta
Min 25. Bud s-a accidentat si va fi schimbat.
Min 26. Gorobsov bate puternic o lovitura libera de la 24 de metri, Plesca respinge.
Min 27. Ricketts scapa singur pe poarta, dar se semnalizeaza offside si faza e oprita.