VIDEO REZUMAT: Rapid, in semifinalele Cupei cu doua goluri de SENZATIE! Rapid 2-0 Pandurii

Data publicarii: Miercuri 07 Decembrie 2011, 20:21
Data actualizarii: Miercuri 07 Decembrie 2011, 20:52

Rapid s-a calificat fara emotii in semifinalele Cupei Romaniei. Razvan Lucescu este la 3 meciuri de un trofeu in acest sezon.

Deac si Grigorie au calificat-o pe Rapid in semifinalele Cupei Romaniei cu doua goluri senzationale. Dupa ce la pauza a fost 0-0, Deac a deschis scorul in minutul 58 dintr-o lovitura libera de la 25 de metri. Mingea s-a scurs pana in poarta la coltul lung, fara ca Mingote sa poata interveni.

In minutul 79, Grigorie a inscris golul de 2-0 pentru Rapid dintr-un sut superb de la 16 metri, iar Rapid s-a razbunat in fata Pandurilor dupa bataia din campionat si a reusit sa prinda semifinalele Cupei Romaniei.

Echipele de start:
RAPID:
D. Coman - V. Cretu, M. Antonio, Oros, Bozovici - N. Grigore, Alexa, Herea - M. Roman, Pancu, Deac
Rezerve: C. Straton, Rui Duarte, Burca, Grigorie, Sburlea, Surdu, Teixeira

PANDURII:  Mingote - Ad. Rusu, Chiriches, Viera, Al. Vlad - Cl. Voiculet, Pintilii, Nistor - Al. Maxim, Batin, Cardoso
Rezerve: Lazar, C. Cristea, Al. Grigoras, Avramescu, Brata, I. Rada II, Lemnaru

VEZI AICI TOATE FAZELE MECIULUI

Min 1. A inceput meciul
Min 3. Batin a tras pe langa poarta din 5 metri.
Min 4. Deac intra tare la Rusu, care are nevoie de interventia medicilor. Deac primeste un galben/
Min 5. Grigore trage mult peste poarta de la 20 de metri.
Min 7. Pancu reia la coltul scurt, Mingote respinge.
Min 8. Alexa nu reuseste sa impinga mingea in poarta din 2 metri. Mingote a salvat din nou extraordinar.
Min 18. Herea reia cu capul pe langa poarta de la 6 metri.
Min 25. Pancu trage de la marginea careului, Mingote nu are probleme
Min 32. Pancu ii trimite lui Herea pe culoar, mingea este insa prea tare si nu mai ajunge la ea.
Min 33. Cardoso trage de la 20 de metri, pe centrul portii.
Min 35. Intra Lemnaru, iese Nistor
Min 40. Grigore trage puternic de la 25 de metri, Mingote respinge.
Min 41. Pancu trimite pe langa poarta de la 16 metri.
Min 45. Pauza
- Scene ciudate in prima repriza: Pancu a sarit la Deac pentru ca nu i-a pasat intr-o faza de atac a Rapidului.
Min 46. A inceput repriza secunda
Min 47. Pancu e lovit de Chiriches si cere interventia medicilor.
Min 50. Pancu iese, intra Grigorie.
Min 58. GOL RAPID! Deac marcheaza cu un super sut de la 25 de metri la coltul lung
Min 61. Herea marcheaza, dar golul e anulat pe motiv de offside.
Min 69. Herea trimite in bara de la 6 metri.