Vaslui RATEAZA primul loc! Vaslui 1-1 Otelul!

FC Vaslui Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Duminica 06 Decembrie 2009, 15:26
Data actualizarii: Duminica 06 Decembrie 2009, 17:57

Vezi aici fazele meciului! Comenteaza si tu

Vaslui nu-si mai revine in campionat! Batuta de Steaua etapa trecuta in Ghencea, Vaslui a facut doar egal cu Galati, 1-1 si rateaza primul loc, unde putea sa o egaleze pe Unirea Urziceni.

Vaslui s-a vazut condusa inca din minutul 4 al meciului, cans Sarghi de la Galati a deschis scorul cu un sut din 6 metri.

Trupa lui Lacatus a reusit egalarea in minutul 38, prin fostul rapidist Burdujan, dar nu a mai reusit sa marcheze pentru victorie. Vaslui acumuleaza in acest moment 29 de puncte in clasament.

FC Vaslui

Kuciak- Buhus, Zubar, Farkas, Hugo Luz- Wesley, Gerlem, Costin, Genchev- Temwanjera, Burdujan
Antrenor: Marius Lacatus

Otelul Galati

Baotici- Cirja, Sg. Costin, Sarghi, Salagean- Neagu, Ilie, Iorga, Paraschiv- Ibeh, Pena

Min 65:
Raul Costin suteaza puternic, fara preluare de la 25 de metri, mingea zguduie transversala portii lui Baotici

Min 38: Gool Vaslui:
Gerlem patrunde pe partea stanga in careu, trece de un fundas si centreaza in fata portii pana la Burdujan, care reia cu capul in plasa portii lui Baotici
Min 33: Genchev este avertizat cu cartonas galben
Min 32:
Pena vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Hugo Luz
Min 30:
Gerlem trimite un sut-centrare din lovitura libera, intervine Neagu si respinge cu capul
Min 21:
Burdujan patrunde in careu pe partea dreapta si suteaza din unghi in plasa laterala
Min 17:
Genchev trimite o bomba de la marginea careului, mingea trece putin pe langa poarta lui Baotici
Min 11:
Gerlem executa o lovitura de colt in fata portii, se inalta Farkas si reia cu capul, dar portarul Baotici se opune
Min 8:
Raul Costin centreaza pentru Wesley, dar defensiva galateana respinge
Min 4: Gool Otelul:
Sarghi reia din 6 metri o minge centrata din corner si reuseste sa deschida scorul
Min 1:
A inceput partida

Arbitri: Mugurel Draganescu (central) - Istvan Miclos Nagy, Nicolae Meghesan (asistenti) - Cristian Sava Gaina (rezerva), Victor Ciocan.
Observatori: Victor Ciocan, Vasile Curt.
Palmares: 8 4 3 1 10-6
Primul meci: 0-0, la 22 octombrie 2005, la Vaslui.
Ultimul meci: 2-1, la 8 aprilie 2009.
Singurul punct obtinut de oaspeti: 0-0, la 22 octombrie 2005, la Vaslui.