CFR Cluj 1-1 Concordia Chiajna! Rasturnare de situatie, CFR a egalat in prelungiri! Chiajna inca tremura de frica Ligii a II-a!

CFR Cluj Concordia Chiajna Liga 1 Viitorul Constanta Superliga
Data publicarii: Vineri 17 Mai 2013, 21:00
Data actualizarii: Vineri 17 Mai 2013, 21:22

Final de meci, CFR si Chiajna termina la egalitate, dupa un meci in care am numarat pe degete ocaziile serioase.

LIVE TEXT:

Min 91. GOOL CFR! Bjelanovic face 1-1, scapat din marcaj! Lovitura sa de cap nu a mai putut fi retinuta de Nita.

Min 84. GOOL Chiajna! 1-0 pentru Concordia, dupa centrarea lui Pana si capul fara sperante al lui Bambara!

Min 69. Ivo Pinto centreaza excelent catre Bjelanovic, dar acesta recentreaza in spate

Min 57. Weldon are inca o ocazie, dar preluarea e gresita, Leca trimite in corner si faza se incheie

Min 46. Avem si prima ocazie mare! Nita scoate de pe linia portii sutul lui Rui Pedro, CFR a fost la un pas de gol!

Min 20. Zero ocazii periculoase pana in acest minut. Doar cateva incercari slabe, care nu au pus in pericol cele doua porti

Cfr Cluj: Felgueiras – Pinto, Cadu (cpt), Piccolo, Camora - Sare, Muniru – Hora, Pedro, Deac - Weldon

Antrenor: Eugen Trica

Rezerve: Stancioiu – Panin, Muresan, Maah, Bjelanovic, Rada, Bjelanovic

CHIAJNA: Nita – Belu, Leca, Ghionea, Bambara - Novac - S. Pana (cpt), Purece, Serediuc, Zuluf - Wellington

Antrenor: Ilie Stan

Rezerve: Cobrea – Belica, Cosereanu, Popovici, N. Rusu, Bucurica, D. Stan

CFR Cluj pare iesita din orice calcule in campionat. Fosta campioana mai spera doar sa termina intre primele zece, dupa un sezon in care nu a mai stralucit.

Chiajna, in schimb, merge la Cluj cu gandul ca trei puncte ar fi vitale pentru evitarea retrogradarii. Daca bat, baietii antrenati de Ilie Stan pot trece, doar pentru moment, peste Viitorul Constanta, adica sa scape deocamdata de retrogradare.

In clasament, CFR este pe locul 9, cu 44 de puncte acumulate. Chiajna este pe locul 15, cu 29 de puncte, cu unul mai putin decat Viitorul lui Hagi.