S-a terminat sezonul regulat: Concordia - Voluntari 3-1! Gazdele au marcat 2 goluri in 20 de secunde! CLASAMENTUL FINAL

craiova timisoara astra dinamo iasi viitorul scor astra dinamo scor iasi viitorul Superliga
Live Blog
LIGA 1
Data publicarii: Marti 27 Februarie 2018, 17:15
Data actualizarii: Marti 27 Februarie 2018, 19:26

Urmareste meciurile din ultima etapa a sezonului regulat.

17:16 26 Feb

Concordia 3-1 Voluntari

Min 90 Final de meci | S-a incheiat meciul de Chiajna si o data cu el si sezonul regulat. Asa arata clasamentul final.

Min 80 GOOL Voluntari |
Achim isi mai spala din greseala de la primul gol si reduce din diferenta.
Min 68 GOOL Concordia |
Lob fabulos reusit de Gradinaru. Concordia inscrie doua goluri in 20 secunde.
Batin transforma penalty-ul.
Min 66 Eliminare |
Horj este eliminat pentru un fault la marginea careului. Din lovitura libera rezultata, Concordia se alege cu un penalty.
Min 40 GOOL Concordia |
Achim deviaza, Balauru nu este atent, iar Chiajna se alege cu un gol.

INFO |
Partida a fost amanata cu o ora! Daca nici peste 60 de minute conditiile meteo nu vor permite startul, meciul se va juca maine.

INFO | Marius Avram, arbitrul partidei, va inspecta terenul cu 10 minute inainte de start. Daca suprafata de joc va fi impracticabila, startul meciului se va amana cu o ora, iar partida se poate amana pentru maine daca oficialii considera ca nu se poate juca.

Echipele de start:

Concordia: Caparco - Patache, Albu, Marc, Barboianu - Gradinaru, Prepelita, Cristescu, Deaconu - Bumba, Batin

Voluntari: Balauru - Pleasca, Achim, Horj, Bucurica - Rauta, Lazar, Deac, Ivanovic - Benzar, Balan

17:13 25 Feb

Juventus 0-2 CFR Cluj

Min 68 GOOOL CFR | Ionita marcheaza primul sau gol la CFR. Ionita a executat un penalty, Draghia s-a opus, dar fostul atacant al Astrei a revenit si a marcat
Min 63 GOOOL CFR |
Omrani deschide scorul dupa mai multe ocazii ratate de clujeni

Juventus Bucuresti: Draghia - Kardes, Leca, Stefan - Simion, Acolatse - Nicoara, Bajenaru, Rabei - Elek.

CFR Cluj: Vatca - Manea, Nascimento, Muresan, Mario Jorge - Hoban - Omrani, Deac, Culio, Mailat - Tucudean

Craiova 1-1 Timisoara

Min 57 GOOOOL Craiova | Ce goool! Dimitrov prinde un sut fabulos din 25 de metri, direct in vinclu.

Min 50 GOOOL Timisoara |
Enescu deschide scorul printr-o super executie. Oltenii au ratat trei ocazii uriase in prima repriza.

CS U Craiova: Mitrovic - Briceag, Kelic, Popa - Bancu, Zlatinski, Bic, Dimitrov - Mitrita, Baluta, Gustavo

Rezerve: Calancea, Ferreira, Burlacu, Screciu, Martic, Glavina, Barbut

ACS Poli Timisoara: Straton - Straut, Melinte, Artean, Oliva - Ciucur, Vasvari, Enescu, Velcota - Draghici, Popovici
Rezerve: Ciaccheri, Carabela, Birnoi, Croitoru, Harut, Seroni, Curileac

18:36 23 Feb