Dinamo bate tot în meciurile amicale! ”Câinii” au învins-o și pe Astra Giurgiu

Dinamo Astra - Dinamo Astra Giurgiu Superliga Deian Sorescu
Data publicarii: Miercuri 17 Noiembrie 2021, 14:51
Data actualizarii: Miercuri 17 Noiembrie 2021, 14:56

Dinamo a jucat un nou meci amical, după cel câștigat cu divizionara secundă FC Buzău, scor 3-2.

”Câinii” s-au impus și în fața celor de la Astra Giurgiu, într-un meci amical disputat la Ploiești. Ahmed Bani a deschis scorul în minutul 11.

Claudiu Dragu a restabilit egalitatea în minutul 23, iar Deian Sorescu a închis tabela în minutul 25. Pentru Dinamo a jucat și Gluhakovic, noul fundaș dreapta transferat de Mircea Rednic.

Dinamo, victorie în amical cu Astra Giurgiu

Dinamo, în amicalul cu Astra Giurgiu: Eșanu – Gluhakovic, R. Popa, A. Radu, Kainourgios – Sorescu, Al. Răuță, C. Matei, Bani – Vestenicky, Ivanovski au jucat în prima repriză a meciului disputat pe stadionul "Conpet" din Ploiești.

Fara (80 Chioveanu) – G. Crețu, Giafer, R. Grigore, A. Radu (65 C. Grigore) – Bordușanu, Itu, S. Filip, Mihaiu – Țîră, Măgureanu (80 Curea) au evoluat în repriza a doua.

Dinamo va juca în compania celor de la FC Voluntari luni, de la ora 20:30.

Dinamo este pe penultimul loc în Liga 1, cu opt puncte, la patru puncte distanță de ultima clasată, Academica Clinceni.