Liderul Farul a dezamăgit: "Copiii ăștia s-au pierdut! Mă așteptam la mai mult"

Farul Constanta Ion Craciunescu Sepsi OSK Superliga
Data publicarii: Duminica 30 Aprilie 2023, 10:26
Data actualizarii: Duminica 30 Aprilie 2023, 10:25
Farul Constanța a făcut un pas greșit în lupta la titlu, după ce a remizat pe terenul lui Sepsi, scor 1-1, în etapa a șasea din play-off.

Sebastian Borza a deschis scorul pentru Farul în minutul 73, însă Marius Ștefănescu i-a adus un punct lui Sepsi chiar în minutul 90. După meci, Gică Hagi a invocat numeroasele ocaziile ratate de echipa sa.

Ion Crăciunescu spune că se aștepta la mult mai mult de la Farul în partida de la Sfântu Gheorghe, iar fostul arbitru internațional a remarcat faptul că tinerii din echipa lui Gică Hagi "s-au pierdut".

"Eu mă așteptam la mai mult de la Farul. De ce? Pentru că Farul a demonstrat până acum că atunci când are mingea știe ce să facă cu ea. Ieri au pierdut atâtea mingi, multe pase greșite. O precipitare... parcă s-au pierdut o parte din ei.

Farul avea și un ascendent moral asupra lor. Ultimele rezultate erau în favoarea Farului, însă copiii ăștia s-au pierdut", a spus Ion Crăciunescu, la Digisport.

Pentru Farul Constanța urmează partida de pe teren propriu cu Rapid, care se joacă sâmbătă, 6 mai, de la ora 21:30, în runda a șaptea din play-off.