Leo Grozavu e dur după eșecul cu Farul Constanța: "Nici nu știu ce cuvânt să găsesc"

Poli Iași - Farul Constanța Leo Grozavu Superliga Superliga Leo Grozavu / Sportpictures
Data publicarii: Vineri 01 Decembrie 2023, 22:54
Data actualizarii: Vineri 01 Decembrie 2023, 22:53

Poli Iași - Farul Constanța s-a încheiat 2-3.

Cele două echipe s-au confruntat pe stadionul "Emil Alexandrescu" în a 18-a etapă din sezonul regulat al Superligii României. La capătul celor 90 de minute, Farul Constanța a plecat cu toate cele trei puncte acasă.

Leo Grozavu a vorbit după meci și a subliniat faptul că elevii săi au început cu o oră mai târziu meciul de pe "Emil Alexandrescu". De asemenea, antrenorul ieșenilor a precizat că echipa sa a primit goluri pe faze exersate la antrenamente.

"Din punctul meu de vedere, concluzia e una singură. Ne-am prezentat cam târziu la joc. Meciul a început la ora 8 și noi l-am început la 9. Sigur, am făcut multe greșeli. Mai ales în prima repriză, în momentul defensiv.

Nu e suficient. La fotbal trebuie să joci două reprize. Mai ales când joci împotriva echipelor cu calitate. Nu pot să zic că ne-au surprins. E o mare problemă că ne-au surprins pe ce lucrăm. Nici nu știu cum să numesc asemenea lucru.

Am pregătit toată săptămâna asemenea faze, știam foarte bine. Nici nu știu ce cuvânt să găsesc. Au fost faze descoperite. Adversarul pleacă și marchează din șase metri, din trei metri", a spus Leo Grozavu după meci.

Poli Iași - Farul Constanța 2-3

Oaspeții au deschis scorul în minutul nouă, grație reușitei lui Constantin Budescu. În minutul 16, Rivaldinho a majorat diferența, iar Louis Munteanu a făcut 3-0 în minutul 45+8.

În partea secundă, Poli Iași a fost pe punctul de a produce un șoc "acasă". Shayon Harrison a micșorat diferența în minutul 55, iar Alin Roman a dus scorul la 2-3 în minutul 64.

Doar că tabela de marcaj a rămas nemodificată până la capătul celor 90 de minute, iar în cele din urmă Farul Constanța a rămas echipa care a beneficiat de toate cele trei puncte.