Keseru a fost egalat ieri! Un jucator al lui Ajax a dat 6 goluri in victoria cu 9-0 din Cupa Olandei! Vezi aici golurile - VIDEO

Superliga
Data publicarii: Joi 25 Septembrie 2014, 09:08
Data actualizarii: Joi 25 Septembrie 2014, 09:11

Performanta lui Keseru, care a dat 6 goluri in victoria cu Pandurii, a fost egalata aseara in Cupa Olandei.

Polonezul de 20 de ani, Arkadiusz Milk, a reusit sa inscrie de 6 ori in victoria cu 9-0 in fata amatorilor de la Watergraafsmeer, o echipa din ligile de amatori ce s-a infiintat insa acum 94 de ani, in 1920.

Milk a inscris de 6 ori, 2 reusite in prima repriza (1-0 si 3-0) si inca 4 reusite in a doua repriza (4-0, 6-0, 7-0, 8-0). Pe langa polonez, pentru Ajax au mai marcat Andersen, Kishna si Menig.

Milk este imprumutat de Ajax de la Bayer Leverkusen, polonezul inscriind in afara de reusitele de ieri si o dubla in partida de campionat cu Heracles, cand Ajax s-a impus cu 2-1. De asemenea, Milk a mai jucat si in Liga Campionilor cu PSG, insa nu a reusit nicio faza notabila.