Jucătorii îi iau apărarea lui Mihai Iosif: "Trebuie să i se acorde încredere totală!"

Rapid mihai iosif Superliga
Data publicarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 22:30
Data actualizarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 23:09

Rapid a remizat, în deplasare la Sepsi, scor 2-2, după un meci spectaculos din etapa a 11-a din Liga 1.

Echipa antrenată de Mihai Iosif a condus cu 2-0, însă a fost egalată până la finalul primei reprize după golurile marcate de Luckassen.

La finalul partidei, Dragoș Grigore a declarat că Rapid va avea o altă față după pauza competițională și că antrenorul formației nu ar trebui schimbat.

"Mergem mai departe. Urmează o pauză şi sperăm să revenim mai puternici. Cred că avem anumite fluctuaţii, nu ştim să gestionăm anumite momente. Aici mă includ şi pe mine. Probabil e nevoie de mai mult. Vom încerca să eliminăm greşelile pe viitor.

Care ar fi motivul pentru care ar putea pleca antrenorul? În primele şase etape am arătat bine, mai ales, datorită antrenorului. În primul rând nu e doar el vinovat de situaţia actuală, suntem toţi. Eu cred că trebuie să i se dea încredere totală", a spus Grigore la finalul partidei, la DigiSport.