Jiul Petrosani 2 - 0 FC National

Data publicarii: Vineri 20 Aprilie 2007, 18:04
Data actualizarii: Vineri 20 Aprilie 2007, 18:04
CA SI PICATE

Cele doua codase ale Ligii I au oferit o partida anosta, in fata a ceva peste 300 de spectatori. Practic retrogradate, cele doua formatii nu mai lupta decat pentru indeplinirea baremului de puncte si pentru evitarea penalizarii in divizia secunda. Jocul a inceput prin dominarea sterila a oaspetilor, dar scorul este deschis de mineri, prin Dulcea (min. 22), care a reluat o centrare perfecta a lui Apetrei. Peste doar sapte minute, National are sansa de a obtine egalarea, dar penalty-ul obtinut este irosit de catre Panc. Avantajul alb-negrilor este dublat cu 15 minute inaintea finalului de catre omul meciului, Apetrei. Varful Jiului il executa pe Nae, dupa ce profita de o gafa a lui Radek.
Jiul Petrosani: Anton, Pintilii, Florea, Borza, Lungan, Gheorghe, Paclesan, Dulcea, Paleacu, Apetrei
FC National: Nae, Rusu, Papura, Radek, Ilin, Panc, Pelecaci, Ninu, Herea, Cursaru, Savu.
Au arbitrat Ionica Serea, Ionel Popa si Adrian Midisan. Scor final Jiul Petrosani - FC National 2:0 si "bancarii" raman cu 18 puncte acumulate, in timp ce "minerii" se apropie la numai un punct in spatele bucurestenilor.