Superliga
Data publicarii: Duminica 07 August 2022, 08:02
Data actualizarii: Duminica 07 August 2022, 08:25

Fotbalistul de la FC Argeș e în continuare dorit de Universitatea Craiova.

Alexandru Ișfan (22 de ani) a fost cel mai periculos jucător al lui FC Argeș în meciul pe care echipa sa l-a pierdut sâmbătă, în deplasare, scor 1-2, într-un meci contând pentru echipa a patra din Superliga.

Fotbalistul care poate juca în bandă sau în spatele vârfului a fost și în atenția FCSB-ului, dar cel mai mult a fost dorit de Universitatea Craiova. A rămas o țintă pentru formația patronată de Mihai Rotaru, însă tânărul fotbalist susține că deocamdată își dorește să continue la echipa din Trivale.

Cum a răspuns Ișfan când a fost întrebat despre ofertele de transferuri

„Am discutat, dar eu îmi văd de treaba mea. Când va fi, nu contează echipa, Craiova, Steaua, CFR, Benfica, Real, eu trebuie să fiu pregătit. Chiar nu mă gândesc la asta, îmi văd de treaba mea la Argeș. Că va fi peste o lună, peste un an, nu contează. Vreau doar să câștig puncte cu FC Argeș, să am cât mai multe reușite pe plan personal.

Mister Prepe (n.r. Andrei Prepeliță) vorbește mereu cu mine. Cred că sunt un băiat destul de inteligent și nu pun presiune aiurea pe umerii mei”, a declarat Ișfan, la Orange Sport.

Alexandru Ișfan a sosit la FC Argeș în vara lui 2021. Mijlocașul ofensiv a adunat 45 de meciuri sub comanda lui Andrei Prepeliță (36 ani), în care a marcat de 4 ori și a oferit două pase decisive.

Rapid a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Argeş, într-un meci din etapa a patra a Superligii. Golurile gazdelorau fost marcate de Sefer, în minutele 45 şi 64. Pentru oaspeţi a înscris Kait, în minutul 90+2, autogol. În minutul 79, de la formația lui Adrian Mutu a fost eliminat Grigore.