IMAGINI SENZATIONALE | Mitrita si Baluta, lideri de galerie! Oltenii s-au dezlantuit dupa victoria cu Viitorul | VIDEO

Data publicarii: Duminica 03 Decembrie 2017, 08:20
Data actualizarii: Duminica 03 Decembrie 2017, 08:23

Craiova 3-1 Viitorul! Oltenii au castigat meciul cu echipa lui Hagi si au urcat pe locul doi in clasament.

Craiova a fost condusa la pauza, dupa golul lui Tucudean, dar oltenii au revenit in repriza a doua. Eliminarea lui Tiru, dar si atmosfera incredibila creat de suporteri pe noul stadion din Banie au dat aripi jucatorilor lui Mangia. Craiova a marcat de trei ori in repriza a doua si a urcat pe pozitia a doua a clasamentului, cel putin pana la meciul Stelei din aceasta seara.

La finalul partidei cu Viitorul, jucatorii Craiovei au mers sa salute galeria efervescenta de pe noul "Oblemenco". Mitrita si Baluta au fost lideri de galerie, de pe teren.